Naudinga informacija

NATŪRALAUS AKMENS PRIEŽIŪRA

Natūralūs akmenys turintys savo sudėtyje mineralo kalcito (marmuras, travertinas, klintis, skalūnas) gali labai jautriai reaguoti į valymo priemones, kurios nėra skirtos šiems akmenims valyti ir prižiūrėti, kadangi jos gali sąlygoti akmens paviršiaus pažeidimus. Žinant pagrindinius priežiūros principus bei naudojant tinkamas priežiūros priemones, natūralus akmuo bus ilgaamžis ir puoš Jūsų namus.

PRAKTINĖS APSAUGOS PRIEMONĖS

  • Stiklines su alkoholiniais gėrimais ar citrusinių vaisių sultimis laikykite ant padėklo, kad išvengti akmens paviršiaus išėsdinimo.
  • Nestatykite karštų daiktų ant akmens paviršiaus, visada patieskite rankšluostį ar statykite ant padėklo.
  • Po porcelianiniais, sidabriniais ar kitokiais daiktais, galinčiais subraižyti akmens paviršių, visuomet patieskite patiesalą.
  • Venkite valymo priemonių, kurių instrukcijoje nenurodyta, kad tai saugu natūraliems akmenims. Ypač atsargiai reikia elgtis su stiklo valymo priemonėmis, kai veidrodžiai yra virš marmurinių kriauklių, bei su WC valikliais, kai vonioje yra marmurinės grindys.

ŽALINGI AKMENIUI SKYSČIAI IR JŲ VALYMAS

Kai kurie skysčiai yra gali pažeisti akmens paviršių, jeigu jie neišvalomi iš karto. Tokie skysčiai yra: apelsinų sultys, limonadas, vynas, actas, likeris, pomidorų padažas, jogurtas, salotų užpilai, kvepalai, skystis po skutimosi bei netinkamos valymo priemonės. Tikėtina, kad tokie skysčiai išėsdins poliruotą marmuro paviršių, travertiną, klintį, oniksą, alebastrą ir daugumą skalūno rūšių. Tokiems skysčiams labiau atsparūs yra tik granitas ir žaliasis marmuras.

Todėl:

Kuo greičiau išvalykite tai, kas išlieta.

Neįtrinkite, tik sugerkite rankšluoščiu ir švelniai nušluostykite skystį.

Nenaudokite valymo priemonių, kurios neskirtos natūraliam akmeniui.


VALYMAS IR PRIEŽIŪRA

GRINDYS

Investuokite į kokybiškas valymo priemones.

Svarbu ne tik turėti tinkamus valiklius, tačiau ir gerus valymo reikmenis - skudurą valymui, popierinį rankšluostį, šveičiamąją minkštą kempinėlę, stiklo valytuvą su guma vandeniui nubraukti. Geriausiems rezultatams pasiekti ant vaškuotų grindų ypač svarbu turėti kokybišką grindų šepetį.

Praktika rodo, kad šepečiai su kempininiais antgaliais nėra geriausias pasirinkimas vaškuotoms natūralaus akmens grindims. Geriau rinktis platų, kilpinio medvilninio pluošto pagrindo šepetį su trumpais šereliais. Kuo trumpesni šereliai, tuo geresnis valymo efektas.

Patartina turėti kelis pakeičiamus antgalius šepečiui, kad valant susipurvinusį galima būtų padėti skalbi ir toliau naudoti švarų.

NAUJAI ĮRENGTOS GRINDYS

Ant ką tik įrengtų naujų grindų iš natūralaus akmens dažniausiai lieka purvo po statybos ir įrengimo darbų. Tada labai svarbu atidžiai išvalyti kiekvieną grindų lopelį, pašalinant statybinių medžiagų, lipnių juostų bei klijų likučius. Jeigu sunkai nuvaloma, naudoti priemones stiprių dėmių šalinimui nuo natūralių akmenų. Rekomenduojama tas vietas, kur yra tikimybė atsitiktiniams užteršimams (aliejumi, kava, sultimis ir pan.), padengti vandeniui ir alyvai atspariais mišiniais skirtais natūraliam akmeniui, naudojantis instrukcija. Vaškuotiems paviršiams tai netaikoma.


VIRTUVĖS STALVIRŠIAI

Jei pas jus virtuvėje yra natūralaus akmens stalviršis, yra vienas svarbus dalykas, kurį reikia prisiminti (tai tinka ir grindims, sienoms ir kitiems akmenų paviršiams):

Nenaudoti stiklo valiklio ir nenaudoti indų ploviklio kaip valymo priemonių ant natūralaus akmens. Stiklo valiklis gali būti per šiurkštus tiek akmeniui, tiek akmens impregnatoriui (jei buvo inpregnuotas, gali pažeisti), o indų ploviklis gali palikti nesanitariškas ir matomas muilo juostas, kurias vėliau bus sunku nuvalyti (pavyzdžiui, pažiūrėkite kiek reikia vandens nuplauti indų ploviklio putoms).

Valant sausas dėmes, nepatartina naudoti žalio ir rudo atspalvio kempinių su šiurkščiais paviršiais, nes jose esančios silikoninio karbido medžiagos subraižys net tvirčiausią granitą! Naudokite natūralaus akmens valymo priemones pagal instrukcijas.


VONIOS KAMBARYS

KRIAUKLĖ

Reguliariai valykite natūralaus akmens kriauklės paviršių su tam skirta valymo priemone.

Jeigu virš kriauklės su akmens paviršiumi yra veidrodis, galite jį valyti su ta pačia valymo priemone, kaip ir kriauklę. Įprastas stiklo valiklis gali pažeisti akmens paviršių.

Nenaudokite jokių miltelinių ir kreminių valiklių.

Nelakuokite nagų ant marmurinės kriauklės paviršiaus, nedažykite plaukų šalimais ir atsargiai naudokite modeliavimo priemones plaukams.

Nestatykite jokių drėgnų buteliukų, kvepalų, kremo po skutimosi ant kriauklės paviršiaus.

Naudokite akmens vašką, jeigu norite akmeniui pridėti daugiau blizgesio ir apsaugoti nuo purvo.

DUŠO KABINA

Nenaudokite jokių miltelinių ir kreminių valiklių. Nenaudokite valiklių nuo pelėsio, kurie nėra skirti natūraliam akmeniui.

Prižiūrėkite savo dušo kabiną kasdien. Lengviausias ir efektyviausias būdas yra po prausimosi duše, akmens paviršių nulieti švaraus vandens srove (galima maišyti su akmeniui skirta valymo priemone) ir nubraukti vandenį su langų valytuvu guminiu antgaliu.


Šaltinis: Desert Stone & Saltillo “Care and Maintenance of Your Stone, Tile and Grout”